fbpx
spot_img

Biletul Zilei Andrei Dumitru 23 februarie 2019

Trei meciuri conține biletul zilei din 23 februarie 2019. Cele trei partide pe care le-am ales sunt din primele trei campionate ale lumii: Premier League, La Liga și Bundesliga.

Ziua de sâmbătă ne aduce meciuri foarte interesante, așa cum s-a întâmplat și vineri. După multe partide spectaculoase, și aici mă refer la cele de aseară, fotbalul tare din vestul Europei continuă cu alte meciuri cel puțin la fel de interesante.

Biletul Zilei Andrei Dumitru 23 februarie 2019

Primul meci de pe bilet este din Premier League. Două dintre cele mai spectaculoase echipe din acest sezon din Anglia, Bournemouth și Wolverhampton, se întâlnesc astăzi, de la ora 17:00, în cadrul etapei cu numărul 27. Gazdele sunt măcinate de accidentări, iar acest lucru se vede și în rezultatele echipei. După un start foarte bun de sezon, Bournemouth a început să piardă pe bandă rulantă, iar acum are trei înfrângeri în ultimele cinci meciuri disputate și este pe locul 11 în clasament. De partea cealaltă, Wolves are o formă foarte bună, n-a pierdut de patru meciuri în Premier League și tocmai ce a obținut calificarea în sferturile de finală ale Cupei Angliei.

Cel mai tare meci din această etapă din La Liga se joacă la Sevilla, unde andaluzii primesc vizita liderului FC Barcelona. În acest moment, Sevilla are una dintre cele mai bune serii de rezultate din Spania pe propriul teren. În cele 11 meciuri jucate acasă în acest sezon, andaluzii au obținut trei victorii, o remiză și au pierdut un singur meci. De partea cealaltă, FC Barcelona vine după remiza albă de la Lyon, din prima manșă a optimilor de finală din Liga Campionilor, și este obligată să scoată un rezultat bun la Sevilla pentru a-și păstra avansul de șapte puncte din vârful clasamentului.

Biletul Zilei Andrei Dumitru 23 februarie 2019
Biletul Zilei Andrei Dumitru 23 februarie 2019

Biletul Zilei 23 februarie 2019

Și așa am ajuns în Bundesliga, unde am mers din nou pe goluri. Am jucat “Peste 1.5” la duelul dintre Borussia Monchengladbach și Wolfsburg, meci care, în turul acestui sezon, s-a încheiat la egalitate, scor 2-2. De altfel, în ultimele opt șapte confruntări directe, s-au marcat de fiecare dată cel puțin două goluri.


Îți mulțumesc pentru timpul acordat și îți doresc o zi inspirată! Dacă vrei să fii la curent cu tot ceea ce postez zilnic, abonează-te la platformele mele

Buton de YouTube

Buton de Facebook

Buton de instagram

Buton de mail

AGENTIE

RATING

BONUS

1,200 RON + 300 ROTIRI GRATUITE

1,000 RON BONUS

1,500 RON + 600 ROTIRI GRATUITE

Alte Pronosticuri

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

error: Content is protected !!