fbpx

Biletul Zilei Andrei Dumitru 5 aprilie 2019

Biletul zilei din 5 aprilie este format din două meciuri foarte dezechilibrate, cel puțin pe hârtie.

Etapa a patra din play-out este deschisă de partida dintre Dinamo și Concordia Chiajna, iar Liverpool își continuă cursa pentru titlu cu o oprire la Southampton.

Așa cum vă spuneam, după foarte multe sezoane, Liverpool luptă cu șanse reale la câștigarea campionatului în Anglia. Echipa pregătită de Jurgen Klopp a trecut și peste perioada dezamăgitoare pe care a traversat-o la începutul anului, iar acum este din nou în mare formă și are patru victorii consecutive în toate competițiile. „Cormoranii” joacă astăzi pe terenul „sfinților”, după ce în tur s-au impus fără nicio problemă cu 3-0, grație golurilor marcate de Matip, Salah și un autogol al lui Hoedt.

Acum, Liverpool vine după o victorie extrem de importantă obținută în lupta pentru titlu. La finalul săptămânii trecute, echipa lui Jurgen Klopp a câștigat meciul de pe propriul teren, scor 2-1, cu Tottenham, în ultimul minut al timpului regulamentar. Astfel, „cormoranii” sunt la un punct în spatele liderului Manchester City. De partea cealaltă, cele trei victorii obținute în ultimele cinci meciuri au făcut ca Southampton să se distanțeze la cinci puncte de locul care o poate trimite în Championship.

Biletul Zilei 5 aprilie 2019

A doua partidă este din Liga I, mai exact, din play-out-ul Ligii I. Echipa cu cea mai slabă serie de rezultate, una dintre cele mai dezamăgitoare din istoria fotbalului românesc, Concordia Chiajna joacă astăzi în Ștefan cel Mare. După șase luni fără victorie, ilfovenii speră să producă surpriza în meciul cu Dinamo și să reintre în lupta pentru salvarea de la retrogradare. Însă echipa lui Mircea Rednic are și ea un obiectiv serios în acest play-out: clasarea pe locul 7. Consider că este o cotă foarte bună pentru opțiunea „Pauză sau final 1”, așa că voi profita de această oportunitate și voi trece pe bilet cota de 1.42.