Angers, ocupanta locului 15 în Ligue 1, a fost scoasă din Cupa Franței de amatorii de la Viry-Chatillon, formație ce activează în cel de-al șaselea eșalon fotbalistic din Franța. Cota medie la casele de pariuri pentru un asemenea rezultat era de 26.00!
Angers a fost învinsă cu 0-1, unicul gol al meciului fiind marcat în minutul 51. Nu doar Angers s-a făcut de râs, ci și Montpellier. Formația cu pretenții de cupe europene în acest sezon a fost scoasă de Sannois, la o cotă medie de 7.50.
Interesant este că în Cupa Angliei favoritele și-au păstrat în mare măsură statutul, cel puțin deocamdată. Chelsea, Manchester United și Tottenham au obținut victorii la zero și la handicap, aducându-le pariorilor siguranța pe care o căutau.